İHA ile Zirai İlaçlama modern tarımın gelişmesine en büyük katkıyı bizce İHA araçları yaptı. Neden biliyor musunuz? İHA ile zirai ilaçlama olmadan önce, konvansiyonel tarım teknikleri yer araçlarıyla yapılıyordu. Tabi ki konvansiyonel teknikler fark yaratacak düzeyde verim sağlıyordu. Ancak İHA’lar ciddi anlamda tarım yapanlara hem zaman, hem de para kazandırdı.  İha havacılık olarak da bizler, tarıma en büyük katkıyı sağlamak için çalışıyoruz. İHA araçlarıyla zirai ilaçlama ihaları geliştirerek ve eğitimleri veriyoruz.
 
Zirai İlaçlama ile Bitki Koruma

Zirai insansız hava aracı yardımıyla bitkilerin nasıl korunacağını öğretiyoruz. Traktör ve diğer tarım araçlarıyla yapılan ilaçlama ya da tohum ekimi pek de verimli değildir. Çünkü atılan ilaç ya da tohumun çok az kısmı bitki üzerinde tutunur. Yani yapılan işin birçoğu zaman kaybından başka bir şey değildir.  Ama bir de şöyle düşünelim. Hiçbir sulama çalışması, yağan yağmur kadar etkili değildir değil mi? 
 
Gökyüzünden belirli miktarda ve belirli açıyla bitkilerin üzerine neredeyse eşit bir şekilde düşer. Yani yağmur yağan yerde ıslanmayan bitki kalmaz. 
İşte insansız hava araçları da böyle bir etki yaratır. 
 
İHA ile zirai ilaçlama ile aşağıdaki bitki türleri korunabilir: 

  1. Buğday,
  2. Arpa,
  3. Çeltik,
  4. Pamuk,
  5. Üzüm,
  6. Çay,
  7. Mısır 
  8. Meyve bahçeleri